Bandelės su lašinukais arba kumpiu

Ingredientai:

500 g Miltai
1 stiklinė Pienas
50 g Mielės
1 vnt. Kiaušiniai
25 g Cukrus
50 g Sviestas
5 g Druska
200 g Lašinukai arba kumpis
10 g Sviestas
1 vnt. Svogūnai
50 g Malti džiūvėsėliai
1/2 šaukštelis Kvepiantys pipirai
1 šaukštelis Cinamonas
žiupsnelis Gvazdikėliai

Gaminimas:

Pašildytas pienas supilamas į dubenėlį, mielės sutrupinamos į stiklinę, įberiama šlakelis cukraus ir trinama kol jos pasidaro skystos. Tada tyrelė supilama į pieną, kartu supilama pusė miltų, tešla išplakama. Paviršius storai apibarstomas miltais, pridengiamas drobule, dar kuo nors šiltesniu ir pastatoma šiltai (pvz. ant šilto vandens puodo), kad tešla pakiltų.

Po 2-3 valandų (priklauso nuo to kiek įdėta mielių), kai pakilusi tešla suslūgsta, pradedama minkyti. Pirmiausia ji gerai išplakama, sudedama likusieji miltai, druska, su cukrumi ištrintas trynys, baigiant minkyti supilamas ištirpintas sviestas ir išplaktas baltymas.

Tešla minkoma tol, kol nebelimpa prie indo bei rankų ir joje atsiranda oro pūslelių. Išminkytos tešlos paviršius sulyginamas, patepamas riebalais (kad nesužiedėtų plutelė), šiltai pridengiamas ir, pastačius šiltoje vietoje, duodama dar kartą pakilti.

Įdarui smulkiai supjaustyti svogūnai paspirginami su trupučiu sviesto, tuoj į tą pačią keptuvę dedami smulkiai supjaustyti lašinukai arba kumpis ir pašildomi (bet nespirginami). Į nukeltus nuo ugnies lašinius sudedami prieskoniai, pyrago džiuvėsėliai ir išmaišoma.

Pakilusi tešla iškočiojama ½ cm storio lakštais, stikline išspaudžiami apskriti paplotėliai. Ant kiekvieno dedama po šaukštelį paruoštų lašinukų, sulenkiama pusiau ir gerai užspaudžiami jų kraštai.

Į skardą bandelės dedamos taip, kad siūlė būtų apačioje. Sudėtos į skardą bandelės pridengiamos drobule ir statomos šiltai, kad pakiltų, po to aptepamos kiaušiniu ir kepamos, kol pageltonuoja paviršius.

Porcijos: 4
Pagaminamas per: 240min.

Parašykite komentarą